04/10/22 - 12:52h

ŠOK: Alkaraz poražen na startu Astane!

Prvi teniser sveta Karlos Alkaraz doživeo je debakl na startu ATP turnira u Astani.

Španca je eliminisao “srećni gubitnik” David Gofan.

U duelu koji je trajao sat vremena i 48 minuta, Gofan je slavio rezultatom 7:5, 6:3.

U prvom setu Alkaraz je prvi došao do brejka za vođstvo od 2:1, alije Belgijanac odmah vratio servis, a zatim vezao još jedan brejk. Tri gema kasnije i Karlosu je pošlo za rukom da ribrejkuje. David je set prelomio u svoju korist na samom kraju realizacijom prve brejk/set lopte.

U drugom setu Gofan je napravio dva brejka i došao do vođstva od 5:1. Uspeo je Španac da vrati jedan brejk i smanji prednost protivnika na 5:3, ali ne i da napravi preokret, pa je David prvom meč loptom došao do pobede.

Naredni protivnik biće belgijskom teniseru Adrian Manarino.

Ubedljivu pobedu zabeležio je Grk Stefanos Cicipas.

Šesti igrač planete bio je bolji od Mikaila Kukuškina sa 6:3, 6:4, nakon sat vremena i 24 minuta provedenih na terenu.

Teme:   Karlos Alkaraz, Teniseri, Turniri, Vesti