09/02/17 - 14:53h

Sofija open: Troicki čeka Dimitrova!

Nakon preokreta i taj-brejka u odlučujućem setu, Viktor Troicki se plasirao u četvrtfinale Sofija opena.

V. Troicki467
R. Hase626

Zimbio.com

Srpski teniser Viktor Troicki izborio je posle preokreta četvrfinale ATP turnira u glavnom gradu Bugarske nakon što je pobedio 59. tenisera sveta, Robina Hasea, sa 6:2, 4:6, 6:7 (7:3).

Iskusni Holanđanin je rano došao do brejka u početnom setu, a novim u osmom gemu samo je potvrdio dominaciju u ovom delu igre protiv Viktora.

Na početku drugog seta srpski reket broj dva ne koristi brejk šansu, ali nakon što u narednom gemu spašava dve na svoj servis, u petom konačno dolazi do prednosti koju već u narednom servis gemu potrvđuje. Hase u osmom gemu ne koristi pet brejk prilika da uzvrati, pa drugi set osvaja Troicki za izjednačenje, 1:1.

U dobrom ritmu nastavlja Srbin i na otvaranju trećeg seta – oduzima servis svom rivalu i ubedljivo ga potvrđuje. Hase se međutim ne predaje, i u četvrtom gemu vraća brejk. Do kraja obojica tenisera su sigurni na svom servisu, a u 12. gemu Viktor početni i zavšrni poen dobija as udarcem i vodi meč u taj brejk, koji boljom igrom rešava u svoju korist za prolaz u treću rundu turnira u Sofiji, na kome je prošle godine stigao do finala.

Bio je ovo treći trijumf našeg tenisera u međusobnim okršajima sa Haseom. U trećem krugu, Troicki se sastaje sa boljim iz duela Dimitrov/Janović.

U konkurenciji dublova, Viktor danas u drugom kolu Sofija opena sa Nenadom Zimonjićem igra sa Žanom Žolijenom iz Holandije i Horija Tekauom iz Rumunije,.

Teme:   ATP u Sofiji, Grigor Dimitrov, Vesti, Viktor Troicki