22/05/12 - 16:21h

SK Dizeldorf: Janko pobedio, Srbija – Rusija 2:0

Janko Tipsarević je na svetskom kupu u Dizeldorfu savladao Rusa Aleksandra Bogomolova Juniora i tako doneo pobedu Srbiji nad Rusijom. Rezultat meča bio je 2:0, po setovima 6:1,6:3.

Janko Tipsarević

Janko je sjajno otvorio meč i odmah stavio protivniku do znanja da nikakvog iznenađenja neće biti. Poveo je Janko sa 4:0, u prvom setu i jedino što je Rus mogao jeste da smanji rezultat, a to je uradio samo jednim osvojenim gemom u tom delu igre te je rezultat prvog seta bio 6:1, za srpskog tenisera.

U nastavku meča Bogomolov je pružio jači otpor ali to nije bilo dovoljno za oduzimanje seta Janku Tipsareviću. Kada je napravio odlučujući brejk u ovom delu igre Janko je rutinski i bez muke priveo drugi set, a samim tim i meč kraju. Rezultat drugog seta bio je 6:3 za Srbina.

Bio je to njihov četvrti duel u ATP konkurenciji i treća pobeda Tipsarevića. U svim mečevima igranim prošle i ove godine bolji je bio Tipsarević, dok je Bogomolov jedini trijumf zabeležio davne 2004.

Dakle Srbija je pobedila Rusiju u drugom kolu Plave grupe Svetskog kupa u Dizeldorfu. U utorak su “orlovi” dobili oba singl meča, pa će dubl u sredu odlučiti samo o konačnom rezultatu. Srpski igrači u Dizeldorfu u dosadašnja četiri singl meča nisu izgubili ni set. Sa Nemcima će naši igrači igrati za prolaz u finale.

Teme:   ATP 250, Janko Tipsarevic, Vesti