19/08/13 - 09:48h

Sinsinati: Titule za Nadala i Azarenku

Rafael Nadal nastavio je da dominira svetskim tenisom u 2013. osvojivši titulu i na Mastersu u Sinsinatiju. Rafa je savladao Džona Iznera i to bez brejk lopte na meču, rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 7:6. Sa druge strane u ženskom delu turnira titulu je osvojila Beloruskinja Viktorija Azarenka savladavši Serenu Vilijams rezultatom 2:1 i to posle preokreta 2:6, 6:2, 7:6 (8:6).

Rafael Nadal

Rafael Nadal je ovim trijumfom izjednačio rekord Novaka Đokovića iz 2011. godine sa pet osvojenih Mastersa u jednoj godini. Rafi je ovo 26. Masters u karijeri i ukupno 59. titula, te će od ponedeljka ponovo biti drugi teniser sveta.

U toku finala sa Džonom Iznerom Nadal nije uspeo da napravi ni jedan brejk, što nije pošlo za rukom ni Amerikancu, pa su i prvi i drugi set završeni u taj-brejku. U “trinaestom gemu” prvog seta Nadal je poveo sa 5:3, ali je Izner izjednačio potom na 5:5. Međutim, kada je Španac poveo sa 9:8 i servira za set, nije propustio priliku i osvojio ovaj deo igre rezultatom 10:8, za konačnih 7:6 u prvom setu. U drugom setu takođe nije bilo brejkova do taj-brejka, a onda se mnogo bolje snašao Rafael Nadal i osvojio ovaj deo igre sa 7:3, za ponovo konačnih 7:6.

Što se tiče ženskog finala, Viktoriji Azarenki, drugoj teniserki sveta ovo je treća titula ove sezone, a 17. u karijeri.

Prvi set odigrala je sjajno Serena Vilijams i ubedljivi osvoila ovaj deo igre rezultatom 6:2. U drugom setu viđena je još veća borba, ali je rezultat na kraju bio identičan onom u prvom delu, samo sada za Viktoriju Azarenku6:2. U odlučujućem setu viđena je velika borba, Azarenka je prva došla do brejka i povela sa 4:2, ali se Serena nije predavala. Vrlo brzo uzvratila je istom merom, a u desetom gemu i servirala za meč, da bi beloruska teniserka izjednačila i potom uvela set u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Beloruskinja i iskoristila drugu meč loptu za pobedu od 8:6 u ovom delu i 7:6 u trećem setu.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Rafael Nadal, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti, Viktorija Azarenka