17/08/24 - 21:39h

Sinsinati: Siner se osvetio Rubljovu

Polufinale za prvog na svetu.

Prvi teniser sveta Janik Siner plasirao se u polufinale mastersa u Sinsinatiju.

Italijan je pobedio Rusa Andreja Rubljova rezultatom 4:6, 7:5, 6:4 za dva sata i 27 minuta igre.

Siner se tako osvetio Rubljovu za poraz u četvrtfinalu mastersa u Montrealu prošle nedelje.

U prvom setu Rubljov je napravio brejk za 2:0 u držao ga sve do devetog gema. Imao je set loptu, ali ju je Janik spasio i oduzeo mu servis. Ipak, nije uspeo da ostane u setu i Rubljov je opet napravio brejk i poveo sa 1:0.

U prva dva gema drugog seta razmenili su brejkove. Potom je Siner imao čak osam brejk loptu neiskorišćenih, ali je konačno iskoristio devetu za 6:5 i sigurno odservirao za 1:1.

Treći set počeo je dobro za Sinera. Napravio je dva brejka, Rubljov je vratio jedan, ali je Italijan ponovo oduzeo servis šestom na ATP listi. Ni tu nije bio kraj, Rubljov je vratio još jedan brejk. Više od toga nije mogao jer je Siner sigurno odservirao za pobedu.

Siner će igrati u polufinalu sa boljim iz duela Aleksander Zverev – Ben Šelton.

Teme:   Andrej Rubljov, ATP, Janik Siner, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti