Sinsinati: Medvedev ispao u drugom kolu

Neočekivano rano ispao sa turnira.

Source: Getty Images North America

Ruski teniser Danil Medvedev završio je učešće na mastersu u Sinsinatiju već u drugom kolu.

Od petog tenisera sveta bio je bolji 35, Jirži Lehečka iz Češke, rezultatom 7:6 (2), 6:4.

Medvedev je u prvom setu imao tri brejk lopte, po jednu u tri gema, ali nije ih iskoristio. Zanimljivo je da Lehečka nije imao nijednu priliku da oduzme protivniku servis, ali je zato u taj-brejku bio dominantan i poveo sa 1:0.

U drugom setu viđena je slična situacija jer je Rus propustio dve brejk šanse. Ubrzo je stigla kazna i Lehečka mu je oduzeo servis za 4:3. Propustio je tri meč lopte pri rezultatu 5:3, ali je u narednom gemu, na svoj servis, sigurno došao do pobede.

Dobra vest za Danila je što ćeizgubiti samo 80 bodova na ATP listi jer je prošle godine eliminisan u trećem kolu.

Naredni protivnik Lehečki je domaći teniser Frensis Tijafo, koji je bio bolji od Lorenca Muzetija sa 6:3, 6:2.

Teme:   ATP, Danil Medvedev, Jirži Lehečka, Masters, Teniseri, Turniri, Vesti