24/08/20 - 11:54h

SINSINATI: Kraj za prvu i drugu nositeljku!

Češka teniserka Karolina Pliškova poražena je u drugom kolu Sinsinati Mastersa.

Ona je, kao prvi favorit, na startu turnira bila slobodna, a u drugoj rundi protivnica joj je bila Ruskinja Veronika Kudermetova.

U prvom setu Karolina je imala prednost od 4:1, ali je Veronika uspela da dođe do izjednačenja. Ovaj deo igre Ruskinja je prelomila u 11. gemu kada je napravila brejk, a zatim i rešila set u svoju korist rezultatom od 7:5. U drugom setu jedini brejk desio se u 10. gemu kada je Kudermetova iskoristila drugu brejk loptu, a gem kasnije rezultatom od 6:4 završila je meč.

Naredna rivalka biće joj bolja iz duela Mladenović Mertens.

Još jedan neočekivani poraz dogodio se u drugoj rundi.

Domaća teniserka i druga favoritkinja, Sofija Kenin, poražena je od 60. igračice planete Aliz Korne iz Francuske sa 6:1, 7:5.

Korne je u prvom setu napravila dva brejka i bez većih muka dobila ovaj deo duela, dok je u drugom setu viđenio više borbe – pri rezultatu od 5:3 Fransuskinja je imala priliku da završi meč, ali je ispustila dve meč lopte. Set je ušao u produžetak gde je Aliz sa 9:7 ostvarila pobedu.

U osmini finala ona će se sastati ili sa Azarenkom ili sa Garsijom.

• Korne – Kenin 2:0

Teme:   Karolina Pliškova, Masters u Sinsinatiju, Sofija Kenin, Teniserke, Turniri, Vesti