Pobeda broj 20! I dalje neporažen ove sezone, Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Sinsinati Mastersa.

N. Đoković66
T. Sendgren24

Source: Getty Images AsiaPac

Najbolji teniser sveta savladao je u osmini finala Sinsinati Mastersa domaćeg tenisera Tenisa Sendgrena.

U meču koji je trajao nešto manje od 90 minuta, srpski as slavio je sa rutinskih 6:2, 6:4.

Za razliku od jučerašnjeg duela, u kom je Đoković imao probleme i sa povredom vrata, a i sa pronalaženjem ritma, ovaj je odigrao potpuno rutinski. Tako je zabeležio 20. uzastopnu pobedu od starta ove sezone.

Naredni Novakov rival biće Nemac Jan-Lenard Štruf.

TOK MEČA:

Srpski teniser meč je otvorio brejkom, a još jednom je rivalu oduzeo servis za veliku prednost od 5:2. U gemu u kom je Đoković servirao za set, Sendgren je došao do prve brejk šanse, međutim nije je iskoristio. Novak je poveo sa 1:0 posle tri set lopte – 6:2.

Na isti način srpski teniser je započeo i drugi set, brejkom za vođstvo od 1:0. U osmom gemu ovog seta Amerikanac je imao priliku da uzvrati ribrejkom, ali nije iskoristio nijednu od tri šanse. Najzanimljiviji deo ovog susreta bio je svakako deveti gem – odigrano je 19 poena, a Sendgren je čak pet puta neutralizovao meč lopte prvog na svetu. Međutim, nije Novak dugo čekao na šestu priliku – u desetom gemu nije izgubio nijedan poen i sa 6:4 završio ovaj susret.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Tenis Sendgren, Teniseri, Turniri, Vesti