16/08/24 - 20:11h

Sinsinati: Alkaraz ispao u drugom kolu!

Senzacija u Sinsinatiju!

Iskusni francuski teniser Gael Monfis eliminisao je već u drugom kolu mastersa u Sinsinatiju trećeg tenisera sveta, Karlosa Alkaraza, rezultatom 4:6, 7:6, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 31 minut, ali se igrao dva dana jer je juče prekinut zbog kiše. U tom trenutku Alkaraz je vodio sa 1:0 u setovima, a Monfis sa 3:1 u taj-brejki drugog seta.

Kada su se danas vratili na teren, 46. na ATP listi nastavio je da igra dobro. Napravio je još tri mini brejka i iskoristio treću set loptu.

Treći set obilovao je brejk šansama na obe strane. Međutim, samo jednu je iskoristio Francuz za 2:1 i ispostavilo se da mu je bila dovoljna iako se u nastavku Španac borio kao lav. Francuz je ipak spasio dve brejk šanse i priveo meč kraju.

U narednoj rundi, već večeras (petak) oko 23.00 po našem vremenu, igraće protiv 15. nosioca, Dan a Holgera Runea, koji je bio bolji od Nuna Boržeša sa 2:0 (6:3, 7:6).

Teme:   ATP, Gael Monfis, Karlos Alkaraz, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti