20/06/24 - 15:28h

Siner u tri seta do četvrtfinala Halea, prošao i Hurkač

Prvi teniser sveta Janik Siner plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Haleu.

Italijan je bio bolji od Fabijana Marošana iz Mađarske posle dva sata i 17 minuta igre rezultatom 6:4, 6:7 (4), 6:3.

U prvom setu su najpre razmenili brejkove, a Siner je set prelomio u svoju korist novim brejkom u devetom gemu.

U drugom setu nije bilo brejkova, pa se igrao taj-brejk u kojem je Marošan trećom set loptom izborio izjednačenje.

U drugom setu Janik je iamo dva brejka i prednost od 5:1. Fabijan je uspeo da vrati jedan brejk i smanji prednost Italijana na 5:3, ali ne i da ozbiljnije ugrozi Sinera koji je u devetom gemu bez izgubljenog poena stigao do pobede.

Naredni rival biće mu pobednik susreta Štruf – Cicipas.

U četvrtfinale se plasirao i deveti teniser sveta Hubert Hurkač.

On je savaldao Džejmsa Dakvorta rezultatom 7:6 (3), 6:4.

Prvi set prišao je bez brejkova. U produžetku je Poljak realizovao prvu set loptu.

Drugi set prelomio je u svoju korist već u prvom gemu, pošto je tu prednost sačuvao do kraja meča.

Hubert će se u četvrtfinalu sastati sa Beretinijem ili Gironom.

Teme:   ATP u Haleu, Hubert Hurkač, Janik Siner, Teniseri, Turniri, Vesti