19/08/24 - 12:11h

Siner-Tijafo (00.05) – Gledajte direktan prenos!

Janik Siner i Frensis Tijafo igraće u ponoć u noći između ponedeljka i utorka za titulu na turnir Masters serije u Sinsinatiju. Italijan je posle spektakla koji je trajao više od tri sata savladao Aleksandra Zvereva 7:6 (11:9), 5:7, 7:6 (7:4), dok je Amerikanac bio bolji od Danca Runea posle preokreta i spašene dve meč lopte 4:6, 6:1, 7:6 (7:4).

Live prenos počinje za

Ko prenosi?

U prvom polufinalu viđena je prava rovovska borba. U prvom setu Zverev je prvi stigao do brejka viška već u trećem gemu. Servirao je za set u desetom gemu, međutim najbolji igrač sveta je uspeo tada da se vrati i uvede set u taj brejk.

I u taj brejku je viđena rezultatska klackalica. Obojica su imali po dve set lopte pre nego što je Siner stigao do prvog seta rezultatom 11-9.

Zverev je uspeo da izjednači rezultat u drugom seta, kada je napravio brejk u 12. gemu i uveo duel u odlučujući set.

Obojica su sjajno servirali u ovom delu igre, pa nije viđena nijedna brejk prilika. Ponovo je odluka pala u taj brejku i ponovo je Siner bio uspešniji. Napravio je mini brejk, poveo 3:1 i rutinski priveo posao kraju. Sada je jasno da Zverev ne može do broja 2 posle Sinsinatija, pa će Novak Đoković biti drugi nosilac na US openu.

U sudaru Tijafoa i Runea, zanimljivo je bilo samo u trećem setu. Danac je bio bolji u prvom setu zahvaljujući brejku u devetom gemu, a Amerikanac je potpuno dominirao u drugom delu igre za izjednačenje.

Rune je odlično počeo treći set. Poveo je 3:0, pa je došao i do 5:2. Servirao je za meč na 5:3, ali je Tijafo tada napravio brejk. Danac je ogromnu šansu propustio i u desetom gemu na servis rivala, kada je imao dve vezane meč lopte.

Ni to nije realizovao. U taj brejku je pri rezultatu 4:3, Tijafo napravio dva mini brejka i došao u situaciju da ima tri meč lopte. Drugu je realizovao i zakazao finale sa Sinerom.

Budite uz naš portal i gledajte direktan prenos finala!

Teme:   Direktan prenos, Frensis Tijafo, Janik Siner, Live Prenos, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti