07/09/24 - 08:37h

Siner i Fric za titulu na US Openu!

Janik Siner i Tejlor Fric finalisti su ovogodišnjeg US Opena.

Siner je do meča za titulu došao pobedom nad Džekom Drejperom sa 7:5, 7:6 (3), 6:2.

U prvom setu bili su sigurni na svojim servisima sve do sedmog gema kada brejk pravi Siner, ali Drejper odmah ribrejkuje. Tri gema kasnije Italijan dolazi do novog brejka, a zatim bez izgubljenog poena završava set.

U drugom setu obojica su propustili svoje brejk lopte, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku u kojem je prvi teniser sveta iskoristio treću set loptu. Tokom seta i jedan i drugi imali su medicinski tajm-aut, Siner je iamo bolove u ruci, dok je Britanac povraćao.

Nije imao snage Drejper u trećem setu, dok je Siner dva puta napravio brejk i sigurno meč priveo kraju.

Ovo mu je prvo finale u Njujorku.

Fric u je američkom duelu bio bolji od Frensisa Tijafoa u pet setova – 4:6, 7:5, 4:6, 6:4, 6:1.

U prvom setu Fric je imao brejk i prednost od 3:1, ali je Tijago vratio servis u petom gemu, zatim realizovao još jednu brejk loptu i poveo sa 1:0.

U drugom setu nije bilo brejk lopti sve do 10. gema kada Tejlor propušta brejk/set priliku, pa novu šansu koristi dva gema kasnije i njom dolazi do izjednačenja.

Treći set Tijafo otvara brejkom, čuva tu prednost do kraja za 2:1 u setovima.

I u četvrtom setu obojica su bili dosta sigurni na svojim servisima. Jedinu brejk lopti imao je Italijan na samom kraju seta i njome ponovo stiže do izjednačenja.

Najizvesniji bio je peti set- Fric je tri puta napravio brejk. Tijafo je jednom uspeo da vrati servis, ali to je bilo sve, pa se Tejlor po prvi put u karijeri plasira u finale grend slema.4

Finale US Opena na programu je u nedelju pd 22 časa i moći ćete da ga pratite na našem portalu.

Teme:   Janik Siner, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti