03/09/24 - 11:49h

Siner i De Minor poslednji četvrtfinalisti US Opena

Bez iznenađenja u poslednja dva meča osmine finala.

Najpre je Aleks De Minor pobedio Džordana Tompsona u australijskom okršaju 6:0, 3:6, 6:3, 7:5 za tri sata igre.

Posle furiotnog prvog seta, delovalo je da će “Demon” počistiti reprezentativnog kolegu, ali je Tompson uzvratio. Treći set De Minor je rešio zahvaljujući brejku u šestom gemu, da bi u narednom nadoknadio brejk zaostatka i prelomio meč u 11. gemu.

De Minor će u četvrtfinalu biti favorit protiv Džejka Drejpera.

Alex de Minaur vs. Jordan Thompson Highlights | 2024 US Open Round 4

Prvi teniser sveta Janik Siner plasirao se u drugo četvrtfinale US opena u karijeri. Italijan je bio bolji od Amerikanca Tomija Pola sa 7:6 (3), 7:6 (5), 6:1, posle dva časa i 46 minuta igre na stadionu “Artur Eš”.

Morao je Siner da igra dva taj-brejka u duelu sa 14. teniserom planete, ogromnih problema imao je naročito u prvom setu, kada je volšebno uspeo da nadoknadi dva brejka zaostatka.

Od 1:4 je stigao do 5:4, potom i do brejk, odnosno set lopte. Nije je iskoristio, ali je taj-brejk završio serijom 4:0 i tako poveo na ovom meču. Drugi set je bio mirniji. Brejk lopta nije bila viđena sve do 11. gema, kada je Siner propustio svoju šansu.

Taj-brejk je sada bio dramatičniji, Pol je imao 5:4, ali je Siner opet napravio seriju, ovoga puta 3:0 i tako nagovestio trijumf. Jedan brejk, onda i još jedan tokom trećeg seta – i sve je bilo gotovo, Siner je stigao do trijumfa, usput spasivši dve brejk lopte u gemu u kojem je servirao za meč.

U četvrtfinalu čeka ga okršaj protiv Danila Medvedeva – taj meč mnogi karakterišu kao finale pre finala.