10/10/14 - 16:22h

Simon na Lopeza, Novak na Federera u polufinalu! (ATP Šangaj četvrtfinala)

Francuski teniser Žil Simon savladao u četvrtfinalu Čeha Tomaša Berdiha sa 7:6, 4:6, 6:0. Simon je do trijumfa stigao posle dva sata i 28 minuta igre.

Gilles-Simon-img22580_668

Prvi set je bio potpuno izjednačen i teniseri nisu dozvoljavali puno prilika za brejk, pa je ishod odlučen u taj-brejku u kome je uspešniji bio Simon. Češki teniser je uzvratio u narednom setu, da bi Simon u odlučujućem delu igre prosto protutnjao i rešio meč u svoju korist bez izgubljenog gema.

Njegov protivnik u borbi za finale biće Felisijano Lopez koji je savladao Rusa Mihaila Južnog posle preokreta sa 5:7, 6:4, 6:4. Rus je dobro otvorio duel i stigao do prednosti u setovima, da bi u nastavku Lopez uspeo da dođe do svoje igre, a treba napomenuti i da je Rus imao problema sa povredom ramena.

Drugi polufinalni par čine Novak Đoković i Rodžer Federer. Srpski teniser je slomio otpor žilavog i uvek vanserijski borbenog Španca Davida Ferera rezultatom 6:4, 6:2. Novak je tako ostvario 28. uzastopnu pobedu na turnirima u Kini, a rival u polufinalu biće mu Švajcarac Rodžer Federer koji je bio bolji od Francuza Žilijena Benetoa sa 7:6, 6:0.

U prvom setu nije bilo brejkova, a u taj-brejku je Beneto propustio priliku da povede i dodatno namuči Federera. U drugom setu se Federer opustio, razigrao se i lako je privao meč kraju.

Švajcarski teniser vodi sa 18:17 u pobedama protiv Novaka Đokovića, koji će imati novu priliku da izjednači rezultat u međusobnim okršajima. Biće ovo njihov peti duel ove godine, Federer je slavio u Dubaiju i Monte Karlu, a Đoković u Indijan Velsu i na Vimbldonu.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, David Ferer, Masters, Masters u Šangaju, Mihail Južni, Novak Djoković, Rang Lista, Rezultati, Rodžer Federer, Teniseri, Tomaš Berdih, Vesti, Žil Simon, Žilijen Beneto, Četvrtfinale