SIGURAN START: Novak rutinski do drugog kola Vimbldona!

Novak u drugom kolu Vimbldona!

N. Đoković666
V. Kopriva122

Novak Đoković takmičenje na Vimbldonu startovao je pobedom nad Vitom Koprivom posle dva sata igre ubedljivim rezultatom 6:1, 6:2, 6:2.

Zbog Novakove nedavne povrede na Rolan Garosu zbog koje je operisao koleno, mnogi su strepeli oko toga da li će biti u punoj formi za Vimbldon, a prvi meč sigurno je ulio optimizam njegovim navijačima.

Set su obojica otvorili sigurnim servisima, a do prve brejk šanse Novak je došao u maratonskom četvrtom gemu. U njemu je propustio pet brejk lopti, da bi konačno iz šestog pokušaja oduzeo servis rivalu. Nakon toga vezao je tri gema bez izgubljenog poena, te je rutinski set priveo kraju.

U drugom gemu do brejkova je došao u trećem i sedmom gemu, i dalje ne dajući rivalu nijednu priliku da mu uzvrati i lako dolazi do vođstva od 2:0 u setovima.

Nešto više otpora pružio je Kopriva u prvom delu trećeg seta. Ipak, do kraja meča nije uspeo da dođe ni do jedne brejk lopte ili da ozbiljnije ugrozi Đokovića. Novak mu je ponovo dva puta oduzeo servis (u petom i sedmom gemu) i sigurno završio meč u svoju korist.

Naredni rival biće mu pobednik iz duela Firnli – Moro Kanjas.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon