20/04/21 - 11:18h

SERBIA OPEN: Krajinović u osmini finala

Drugi reket Srbije, Filip Krajinović, prošao je u osminu finala na ATP turniru u Beogradu.

F. Krajinović756
S. Travalja573

Filip Krajinovic

Filip je u meču prve runde eliminisao Italijana Stefana Travalju, sa 2:1 u setovima.

Na terenu su proveli dva i po sata, a Krajinović je do pobede stigao nakon što je sprečio rivala da napravi preokret – 7:5, 5:7, 6:3.

U prvom setu Filip je propustio dve prilike za brejk i spasio isti broj brejk lopti, a set je prelomio na samom kraju kada je na servis protivnika dobio ovaj deo meča. Imao je Krajinović ogromnu prednost od 5:2 u drugom delu seta, ali je, iako je bio na gem od trijumfa, dozvolio rivalu da uđe u seriju i potpuno preokrene rezultat na 7:5.

U odlučujućem delu susreta Italijan je prvi stigao do brejka, poveo je sa 3:2, ali nije uspeo da realizuje prednost, pošto je ovog puta srpski teniser bio taj koji je ušao u seriju. Krajinović je vezao još četiri dobijena gema, a rivala ostavio “na trojci” – 6:3.

Teme:   ATP u Beogradu, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti