30/09/16 - 12:51h

Šenžen: Briljantni Tipsarević u polufinalu!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u polufinale ATP turnira u Šenženu, nakon pobede protiv Tunišanina Maleka Žazirija.

J. Tipsarević76
M. Žaziri62

Janko Tipsarevic, AP

Janko Tipsarević

Tipsarević je nastavio sa sjajnim partijama u Kini i u četvrtfinalu, savladavši 55. tenisera sveta za sat i 55 minuta borbe. Srpski as će se u polufinalu sastati sa trećim nosiocem Rišarom Gaskeom iz Francuske, koji je u dva seta nadjačao Mišu Zvereva.

Drugi polufinalni par daće pobednici duela između prvog nosioca Tomaša Berdiha i Jiržija Veselija, odnosno Tomaša Belučija i Bernarda Tomića.

Janka nije uplašila činjenica da je Žaziri u prethodnoj rundi eliminisao Davida Gofana – srpski teniser je bio bolji protivnik čitavim tokom meča. Presudio je taj-brejk prvog seta, u kojem je Tipsarević odigrao bez greške u finišu i anulirao zaostatak od 3:5. Srbin je iskoristio prvu set loptu i slavio sa 8:6 u 13. gemu prvog seta.

U nastavku nije bilo dileme – nekada top 10 igrač je zaigrao još bolje, i završio posao zahvaljujući brejkovima u četvrtom i osmom gemu.

Tipsarević je prethodno savladao kvalifikanta Žanga i šestog nosioca Benou Pera. Ovo je njegov najbolji rezultat na ATP turnirima nakon ovogodišnjeg povratka na teren, posle duge pauze zbog povrede.

Teme:   Janko Tipsarevic, Vesti