27/02/18 - 18:54h

Sao Paolo: Lajović izgubio u prvom kolu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u osminu finala ATP turnira u Sao Paolu.

D. Lajović465
N. Hari617

Dusan Lajovic (Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Njega je na startu takmičenja pobedio Nikolas Hari iz Čilea sa 2:0, u meču koji je trajao tačno dva sata.

Na startu susreta Čileanac je napravio brejk, koji je Srbin vratio u šestom gemu. Nikolas je odmah potom oduzeo još jedan servis protivniku, što je bilo ključno za osvajanje prvog seta.

U narednom setu naš teniser, koji drži 91. mesto na ATP listi, bio je mnogo bolji. Napravio je dva brejka i dozvolio dvadesetvogodišnjem igraču da osvoji samo jedan gem i došao do izjednačenja rezultata.

Poslednji deo meča doneo je prilično ujednačenu igru. Kroz ceo set teniseri su izjednačavali rezultat. Tako je bilo sve do 11. gema kada je Hari, pri rezultatu od 6:5, dobio poslednji gem i brejkom slavio u ovom susretu.

Ovo im je bio drugi međusobni susret, a u prvom je trijumfovao Dušan.

Turnir u Sao Paolu igra se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 2,623,485 dolara.

Teme:   ATP, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti