10/10/19 - 15:05h

ŠANGAJ: Novak dobio protivnika, Gofan namučio Federera

Grčki teniser Stefanos Cicipas sastaće se sa Novakom Đokovićem u četvrtfinalu Masters turnira u Šangaju.

Source: Getty Images Europe

Cicipas je do četvrtfinalnog meča došao pobedom nad Poljakom Hubertom Hurkačem.

Njihov duel trajao je dva sata i 16 minuta, a Grk je bio bolji sa 2:1 po setovima. Obojica igrača iskoritili su po jednu priliku za brejk, Stefanos u prvom setu, a Hubert u drugom, dok je treći set bio bez brejkova, a Cicipas je slavio rezultatom od 7:5, 3:6, 7:6 (7:5).

U četvrtfinale se plasirao i Švajcarac Rodžer Federer.

On je nadigrao Davida Gofana iz Belgije sa 2:0 setovima posle skoro dva sata provedenih na terenu.

U prvom setu obojica su napravili po jedan brejk, pa je ovaj deo meča rešen u produžetku. Tu je Gofan propustio da iskoristi dve set lopte. Federer je preokrenuo i u taj-brejku slavio sa 9:7. U drugom setu Švajcarac je, nakon propuštene jedne prilike i dva sačuvana servisa, napravio brejk u sedmom gemu. Tu prednost sačuvao je do kraja i sa 6:4 završio duel.

Naredni protivnik biće mu bolji iz susreta Davida Gofana i Andreje Rubljeva.

• Zverev – Rubljev

Teme:   Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Rodžer Federer, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti