ŠANGAJ: Medvedev preko Cicipasa do finala

Rus Danil Medvedev prvi je finalista Masters turnira u Šangaju.

Foot: Getty Images Europe

Četvrti teniser sveta u polufinalu je savladao Grka Stefanosa Cicipasa.

U tesnoj borbi dvojice igrača, Medvedev je bio bolji sa 2:0 u setovima posle sat vremena i 39 minuta igre.

U prvom setu i jedan i drugi su bili sigurni sa svojim servisima sve do devetog gema kada je Cicipas došao do tri brejk lopte, ali nije uspeo da ih realizuje. Set je nastavljen u taj-brejku gde je jedini mini brejk, na 5:5, napravio Medvedev i uz tu prednost sa 7:5 dobio ovaj deo meča.

U drugom setu je, posle po jednog sigurnog serviranja sa obe strane, Rus ostvario brejk. Priliku da vrati servis Stefanos je imao u desetom gemu, a iskoristio ju je drugom brejk loptom. Međutim, odmah nakon toga Danil je napravio još jedan, odlučujuči brejk, a zatim, bez izgubljenog poena, osvojio i naredni gem za rezultat od 7:5 i plasman u finale.

On će se za sedmi trofej u karijeri boriti sa boljim iz meča Aleksandra Zvereva i Matea Beretinija.

Rus je do finalnog meča stizao na prethodnih pet turnira zaredom, a na njima je titulu osvojio u dva navrata.

Teme:   Danil Medvedev, Masters, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti