09/10/23 - 15:18h

ŠANGAJ: Evans namučio Alkarasa

Španski teniser Karlos Alkaras prošao je u osminu finala Masters turnira u Šangaju.

On se u meču trećeg kola namučio protiv Britanca Danijela Evansa.

U pravoj teniskoj poslastici drugi igrač sveta slavio je nakon dva sata i 25 minuta igre rezultatom 7:6 (7:1), 6:4.

U prvom setu Evans je imao vođstvo od 4:1, ali je Španac uspeo da izbori izjednačenje, a set je završen taj-brejkom u kojem je Alkaras realizovao prvu set loptu.

I u drugom setu Evans je prvi došao do brejka, za prednost od 2:1, a Karlos je odmah uzvratio. U petom gemu Alkaras je spasio četiri brejk lopte, nakon čega je zaigrao sigurnije i u desetom gemu prvom meč loptom, a na servis rivala, završio meč.

Naredni protivnik biće mu Grigor Dimitrov koji je izbacio Karena Hačanova.

U ovo meču viđen je jedan od najlepših poena ne samo ovog turnira, već i ovogodišnje sezone.

Teme:   Karlos Alkaraz, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti