11/10/19 - 17:30h

ŠANGAJ: Beretini preko Tima do polufinala

Italijan Mateo Beretini plasirao se u polufinale Masters turnira u Šangaju.

13. teniser sveta je u četvrtfinalnom meču savladao petog na ATP listi, Dominika Tima iz Austrije.

Njihov duel trajao je sat vremena i 43 minuta, a Mateo je slavio sa 2:0 u setovima.

U prvom setu polufinalista US Opena imao je jednu šansu za brejk, ali nije uspeo da je realizuje, pa je ovaj deo meča nastavljen u taj-brejku gde je Italijan slavio čertvrtom set loptom sa 10:8.

U drugom setu obojica su bili sigurni na svojim servisima sve do sedmom gema kada je Beretini došao do brejka. U desetom gemu najpre je propustio dve šanse da završi set, da bi zatim spasio dve brejk lopte. Konačno, iskoristio je treću meč loptu i rezultatom od 6:4 ostvario pobedu u ovom duelu.

Za plasman u finale sastaće se sa Nemcem Aleksandrom Zverevim koji je eliminisao Rodžera Federera.

U drugom polufinalnom meču igraju Danil Medvedev i Stefanos Cicipas.