26/01/23 - 13:46h

Sabalenka i Ribakina u finalu Australijan opena

Arina Sabalenka i Elena Ribakina boriće se za trofej Australijan opena.

Sabalenka, peta teniserka sveta, u meču polufinala savladala je Magdu Linet nakon sat vremena i 35 minuta igre rezultatom 7:6 (7:1), 6:2.

U prvom setu obe su napravile po jedan brejk, da bi u produžetku Beloruskinja realizovala drugu set loptu.

U drugom setu napravila je dva brejka. Propustila je tri meč lopte u sedmom gemu, a onda je u narednom gemu novom prilikom došla do pobede.

Sabalenka je do finala Melburna došla bez izgubljenog gema.

Ovo joj je prvo grend slem finale.

U dva seta slavila je i Ribakina.

Ona je nadigrala Viktoriju Azarenku sa 7:6 (7:4), 6:3, u meču koji je trajao sat vremena i 43 minuta.

Razmenile su u prvom setu po dva brejka. Imala je Ribakina set loptu u devetom gemu, ali je nije realizovala. U taj-brejku došla je do nove set loptu koji je sada i iskoristila.

U drugom setu napravila je tri brejka, a Azarenka je uspela da vrati jedan servis.

Ribakina ima osvojenu jednu grend slem titulu – prošle godine slavila je na Vimbldonu.

Teme:   Australian Open, Teniserke, Turniri, Vesti