06/01/16 - 16:25h

RUTINSKI: Đoković ubedljiv i protiv Verdaska

Prvi teniser sveta Novak Đoković dobio je i drugi meč u novoj sezoni. U drugoj rundi ATP 250 turnira u Dohi, Srbin je savladao Fernanda Verdaska sa 2:0, po setovima 6:2, 6:2.

N. Đoković66
F. Verdasko22

Iako je izgubio prva dva poena na meču, Đoković je dobro počeo meč, i već u drugom pokušaju uspeo da napravi brejk, potom i da ga potvrdi za vođstvo od 4:1. Srbin je do kraja prvog seta još jednom oduzeo servis protivniku i dobio ga sa 6:2. U prvom setu Đoković je imao tri vinera i četiri neiznuđene greške, dok je Verdasko upisao sedam direktnih poena i čak 17 grešaka.

Posle sigurnog servis gema na startu drugog seta, Novak je imao brejk šansu za 2:0, ali je Verdasko uspeo da se odbrani. Iako je u gemu koji je sledio Novak imao tri gem lopte, španski teniser je mnogo namučio Đokovića i došao na korak do brejka, ali je lopticu poslao u aut, a potom su usledila dva dobra servisa i vođstvo 2:1 najboljeg tenisera sveta.

Verdasko se držao do šestog gema, kada je Đoković brejknuo za 4:2. Španac je imao priliku da odmah uzvratio ali je Novak odbio taj napad i mirno priveo meč kraju.

Novakov protivnik u četvrtfinalu biće Argentinac Leonardo Majer, koji je savladao Anduhara sa 6:2, 6:4.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 1.283.855 dolara, a Đokoviću će to biti jedino pripremno takmičenje za Australijan open. Novak je prošle godine u glavnom gradu Katara eliminisan u četvrtfinalu, što je jedini put u 2015. da nije stigao do finala nekog turnira.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Dohi, Novak Djoković, Turniri, Vesti