20/05/23 - 15:03h

Rune preokrenuo protiv Ruda za finale Rima

Sedmi teniser sveta Holger Rune plasirao se u finale Masters turnira u Rimu.

Danac je nakon dva sata i 43 minuta igre bio boljii od četvrtog na planeti Kaspera Ruda iz Norveške u tri seta – 6:7 (2:7), 6:4, 6:2.

U prvom setu nije bilo brejkova ni sa jedne strane, da bi u produžetku Rud realizovao drugu set loptu.

U drugom setu Kasper je prvi došao do brejka u petom gemu, ali je Rune tri gema kasnije uspeo da ribrejkuje, a zatim je, u poslednjem gemu, iskoristio prvu brejk/set loptu i uveo meč u treću deonicu.

U trećem setu danski teniser sve vreme je sigurno servirao, a do brejka je došao dva puta.

Protivnik u borbi za titulu biće mu pobendik meča u kome se sastaju Stefanos Cicipas i Danil Medvedev.

Teme:   Holger Rune, Kasper Rud, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti