13/04/24 - 18:05h

Rud eliminisao Novaka u Monte Karlu!

Novak Đoković poražen je u polufinalu Mastersa u Monte Karlu!

Najboljeg tenisera sveta sa turnira je izbacio deseti na ATP listi Kasper Rud posle dva sata i 18 minuta igre rezultatom 6:4, 1:6, 6:4.

Odmah na početku Rud je došao do brejka. Novak je četiri gema kasnije uspeo da ribrejkuje, ali je Norvežanin na to odgovorio novim brejkom. Nije imoao šanse srpski as da vrati i ovaj servis, pa je Rud dobio ovaj deo meča.

Uspeo je Novak da se u drugom setu vrati u meč. Dva puta oduizeo je servis Rudu i uprkos tome što nije imao dobar procenat prvog servisa, uspeo je da duel produži na treći set.

U trećem setu je Rud nakon sigurnog servis gema, napravio brejk. Imao je prednost od 4:1, ali je Đoković još jednom uspeo da se vrati u meč i u sedmom gemu bez izgubljenog poena vrati brejk. Ipak, u 10. gemu Novak je napravio duplku grešku, a Norvežanin je trećom meč loptom došao do velike pobede, prve protiv tenisera iz TOP 3.

Rud će se za titulu boriti sa Stefanosom Cicipasom koji je savladao Janika Sinera.

Teme:   Kasper Rud, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti