07/03/21 - 21:29h

Rubljovu titula u Roterdamu, Švarcman slavio u Buenos Ajresu

Rus Andrej Rubljov osvojio je titulu na turniru ATP 500 u Roterdamu, dok je na turniru ATP 250 u Buenos Ajresu slavio domaći teniser Dijego Švarcman.

Source: Getty Images AsiaPac

Rubljov, četvrti nosilac Roterdama, u finalu je savladao Mađara Martona Hučoviča sa 7:6 (7:4), 6:4 u setovima, nakon nešto manje o dva sata provedenih na terenu.

Prvi set Andrej je imao šansu da završi pre taj-brejka, ali je ispustio set loptu, pa se igrao produžetak u kome je slacio drugom set loptom. U drugom setu delu duela na startu je napravio brejk koji mu je i doneo pobedu u meču.

Rubljovu je ovo prva titula u tekućoj sezoni, a osma u dosadašnjoj karijeri.

U finalu Buenos Ajresa Dijego Švarcman bio je bolji od mlađeg sunarodnika Franciska Serundole, za četvrti ATP trofej u karijeri.

Prvom favoritu za pobedu u rodnom gradu bilo je potrebno 70 minuta, a slavio je sa ubedljivih 6:1, 6:2.

U oba seta realizovao je po tri brejk lopte, a pretrpeo je jedan brejk i to u drugom delu meča.

Teme:   Andrej Rubljev, ATP u Buenos Airesu, ATP u Roterdamu, Dijego Švarcman, Teniseri, Turniri, Vesti