15/02/20 - 21:29h

ROTERDAM: U dramatičnoj završnici Monfis savladao Krajinovića

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Roterdamu.

F. Krajinović46
G. Monfis67

Filip Krajinovic

Njega je posle nešto manje od dva sata igre savldao Francuz Gael Monfis sa 2:0 u setovima.

U prvom setu obojica su bii sjajni na svojim servisima sve do desetog gema. Tada je Filip naglo počeo da igra lošije. Gael je iskoristio treću brejk loptu i sa 6:4 dobio prvi deo meča. Filipu je ovo prvi izgubljeni set od početka takmičenja.

Tokom prvog dela drugog seta Krajinović nije uspeo da povrati odličnu igru kojom je započeo duel. Monfis mu je u četvrtom gemu oduzeo servis. Srbin se u narednom gemu vratio u meč. Došao je do brejk lopte koju je uspeo da iskoristi i time smanjio prednost protivnika na 3:2, da bi zatim izjednačio rezultat. Velika borba viđena je u desetom gemu. Filip je četiri puta spasio brejk loptu i četiri puta ima prednost, koju je na kraju uspeo da iskoristi i ponovo izjednači. Set je na kraju rešen u produžetku. U dramatičnoj završnici, nakon vođstva Filipa od 5:4, Gael je preokrenuo i sa 7:5 slavio u ovom duelu.

Gaelov protivnik u borbi za titulu biće Kanađanin Felis Ože-Alijasim koji je pobedom nad Pablom Karenjom Bustom postao najmlađi finalista ovog turnira ikada.

Teme:   ATP u Roterdamu, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Gael Monfis, Teniseri, Turniri, Vesti