03/03/21 - 14:27h

ROTERDAM: Senzacionalni Lajović eliminisao Medvedeva!

Srpski teniser Dušan Lajović napravio je senzaciju pobedom nad trećim teniserom sveta Danilom Medvedevim u prvom kolu turnira u Roterdamu!

D. Lajović76
D. Medvedev64

Source: Getty Images Europe

Dušan je finalistu Australijan opena savladao nakon sata i 36 minuta provedenih na terenu rezultatom od 7:6 (7:4), 6:4.

U prvom setu najpre je do brejka došao Rus u petom gemu, ali je Dušan odmah uspeo da napravi ribrejk. Do kraja seta bili su sigurni na svojim servisima, pa se igrao taj-brejk. Tu je Dušan odlično igrao i trećom set loptom došao do vođstva.

Već na startu drugog seta imao je šansu da povede brejkom, ali je Rus dva puta spasio servis. Tri gema kasnije Medvedev je bio u prilici da dođe do brejka prednosti, ali je sada Lajović spasio dve brejk lopte. Do kraja seta Srbin je nastavio sa dobrom igrom. U devetom gemu dobio je novu priliku da oduzme servis protivniku i ovoga puta je koristi. Nakon toga odigrao je siguran gem bez izgubljenog poena i došao do pobede.

Naredni protivnik biće mu Hrvat Borna Ćorić.

Teme:   ATP u Roterdamu, Danil Medvedev, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti