15/02/18 - 17:47h

Roterdam: Krajinović poražen u osmini finala

U osmini finala ATP turnira u Roterdamu srpski teniser Filip Krajinović poražen je od Grigora Dimitrova.

F. Krajinović65
G. Dimitrov77

Filip Krajinovic

U neizvesnom prvom setu, nakon svakog Dimitrovog osvojenog gema srpski teniser dobio bi naredni i izjednačio. Tim tempom išli su do kraja prvog dela susreta, a set je dobio Bugarin u taj-brejku, u kom je Filip izgubio dva servisa.

Sličnim tokom išao je i drugi set, s tim što je ovoga puta sjajni Krajinović vodio za po gem, a peti igrač na ATP listi izjednačavao rezultat, sve dok u 11. gemu nije napravio preokret i poveo sa 6:5, a zatim dobio i drugi set.

Meč je završen posle sat vremena i 46 minuta, a krajnji rezultat bio je 2:0 po setovima 7:6, 7:5 za Grigora. On se u sledećem kolu sastaje sa Andrejom Rublevim iz Rusije.

ATP turnir u Roterdamu igra se za nagradni fond od 1,996,245 evra, a pobedniku će pripasti ček na nešto više od 400 hiljada evra i 500 ATP poena.

Teme:   ATP, ATP u Roterdamu, Filip Krajinović, Grigor Dimitrov, Teniseri, Turniri, Vesti