Rolan Garos: Igrači nezadovoljni, ali nagradni fond ostaje isti
Organizatori Rolan Garosa odbili su zahteve tenisera za povećanjem udela u nagradnom fondu, uprkos nezadovoljstvu i pretnjama bojkotom.
Direktorka Rolan Garosa, Ameli Morezmo, potvrdila je da neće biti promena u nagradnom fondu za ovogodišnje izdanje turnira, uprkos pritiscima najboljih svetskih tenisera.
Igrači su izrazili nezadovoljstvo zbog smanjenja njihovog udela u prihodima turnira, koji je pao na 14,9 odsto. Standardni ATP i WTA turniri, za poređenje, igračima obezbeđuju oko 22 odsto ukupnih prihoda.
Kao odgovor na to, mnogi učesnici planiraju da ograniče svoje medijske aktivnosti na samo 15 minuta tokom zakazanih razgovora sa novinarima u petak. Morezmo je istakla da veruje u dijalog i mogućnost dogovora između dve strane. Sastanak organizatora i predstavnika igrača zakazan je za petak.
Na pitanje da li će biti promena u nagradnom fondu ove godine, Morezmo je bila jasna: “Ne, ništa nećemo menjati.”
Među teniserima koji podržavaju potencijalni bojkot turnira, ukoliko ne dođe do povećanja udela u prihodima, nalaze se i prva teniserka sveta, Arina Sabalenka, kao i aktuelna šampionka Ju Es opena, Koko Gof.
Organizatori su prošlog meseca objavili da je ukupan nagradni fond povećan za 10 odsto, na 61,7 miliona evra, što je za 5,3 miliona više nego prošle godine. Međutim, igrači tvrde da to povećanje nije proporcionalno rastu prihoda turnira. Rolan Garos je prošle godine ostvario prihod od 395 miliona evra, što je rast od 14 odsto, dok je nagradni fond povećan za 5,4 odsto.
Pobednici u muškom i ženskom singlu će zaraditi po 2,8 miliona evra, što je povećanje od 250.000 evra u odnosu na prethodnu sezonu. Morezmo je dodala da će se razgovori nastaviti, verovatno i posle turnira. Ovogodišnji Rolan Garos počinje u nedelju u Parizu i trajaće do 7. juna.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Ameli Morezmo, ATP, Koko Gof, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, WTA






Komentari