10/08/19 - 12:06h

RODŽERS KUP: Nadal preokretom do polufinala, Hačanov bolji od Zvereva

Španac Rafael Nadal i Karen Hačanov iz Rusije ostvarili su plasman u polufinale Rodžers kup u Montrealu.

Source: Mike Hewitt/Getty Images Europe

Drugi teniser sveta je u četvrfinalnom meču savladao Italijana Fabia Fonjinija.

Nadal je bio bolji posle skoro dva sata igre sa 2:1 u setovima.

U prvom setu dominirao je Fonjini. On je Rafi oduzeo dva seta i spasao jednu brejk loptu, pa je ovaj deo meča dobio rezultatom od 6:2.

U nastavku je prvi nosilac na turniru zaigrao dosta bolje. Drugi set je dobio ispustivši jedan gem i uz dva oduzeta servisa protivniku, dok je u odlučujućoj deonici meča takođe u dva navrata napravio brejk i rezultatom od 6:2 odneo pobedu.

Za ulazak u finale branilac titule će igrati sa boljim iz susreta Roberta Bautiste Aguta i Gaela Monfisa.

Hačanov, osmi teniser sveta, za polufinale je slavio nad Aleksandrom Zverevim iz Nemačke.

Njih dvojica su na terenu proveli nešto više od sat vremena, a Karen je slavio sa 2:0 u setovima.

Ruski igrač je u prvom setu napravio dva brejka, a u drugom jedan i bez problema završio meč u svoju korist rezultatom od 6:3, 6:3.

Naredni protivnik mu je sunarodnik Danil Medvedev koji je deklasirao Dominika Tima.

REZULTATI ČETVRTFINALA:

• Medvedev – Tim 2:0
  • Hačanov – Zverev 2:0
  • Nadal – Fonjini 2:0
  • Monfis – Bautista

Turnir u Montrealu je iz Masters 1000 serije i igra se za ukupan nagradni fond od 6,338,885 dolara. Pobedniku će pripasti ček na 1,049,040 i 1000 ATP poena.

Teme:   Aleksandar Zverev, Karen Kačanov, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti