09/08/18 - 11:04h

RODŽERS KUP: Cicipas izbacio Tima, u osmini finala sa Novakom

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u osminu finala Mastersa u Torontu.

Source: Jeff Gross/Getty Images

27. igrač planete savladao je osmog na ATP listi, Austrijanca Dominika Tima nakon 80 minuta provedenih na terenu.

Prvi set Grk je dobio rezultatom od 6:3, dok je u narednom bolji bio u taj-brejku sa 8:6.

Njegov naredni protivnik je Novak Đoković koji je pobedio Kanađanina Petera Polanskog u dva seta.

U osminu finala plasirao se i prvi reket sveta Rafael Nadal. Španac je u 76 minuta savladao Benou Pera iz Francuske rezultatom od 2:0, po setovima 6:2, 6:2.

Sledi mu duel sa Švajcarcem Stenom Vavrinkom.

Vavrinka je slavio u susretu sa mađarskim teniserom Martinom Fučovičem nakon gotovo tri sata igre. Krajnji rezultat bio je 2:1, po setovima 1:6, 7:6, 7:6. za Stena.

Treći teniser sveta, Saša Zverev, pobedio je Amerikanca Bredlija Klena. Njih dvojica su na terenu proveli 77 minuta, a Saša je slavio u dva seta sa 6:4, 6:4.

Protivnik u osmini finala mu je Danil Medvedev koji je bio bolji od Feliksa Ožea Alijasima sa 2:1 – 3:6, 6:4, 7:6.

• Švarcman – Kveri 2:1

Teme:   Aleksandar Zverev, Benoa Per, Dominik Tim, Marton Fučovič, Masters, Masters u Torontu, Novak Djoković, Rafael Nadal, Stanislas Vavrinka, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti