Rođendanska pobeda: Novak u četvrtfinalu Ženeve!

Novak Đoković uspešno je započeo takmičenje na ATP turniru u Ženevi!

N. Đoković66
J. Hanfman33

Baš na svoj 37. rođendan, Novak je u osmini finala Ženeve bio bolji od Nemca Janika Hanfmana posle sat vremena i 12 minuta igre rezultatom 6:3, 6:3.

U prvom setu Novak je do brejka došao u šestom gemu. Gem kasnije njegov rival iamo je tri šanse za ribrejk, ali ih nije realizovao. Usledilo je izjednačenje na 40:40, nakon čega je meč zbog kiše prekinut.

Posle nastavka, gem je pripao Đokoviću. Dramatična je bila sama završnice seta. Novak je spasio pet brejk lopti i drugom set loptom ovaj deo susreta priveo kraju u svoju korist.

Pao je srpski as u početku drugog seta. Već u drugom gemu izgubio je servis, a zatim i bio u zaostavku od 0:3. Ipak, ubrzo se probudio, vezao šest dobijenih gemova i sigurnom igrom meč priveo kraju.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu bolji iz susreta Talon Grikspor – Denis Šapovalov.

Teme:   Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti