15/10/14 - 11:02h

Robredo bolji od Krstina u Moskvi

Srpski teniser Peđa Krstin nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Moskvi. Bolji od našeg tenisera bio je Španac Tomi Robredo rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (8:6), 6:4 nakon jednog sata i 28 minuta igre. Robredo će se u narednom kolu sastati sa Filipom Krajinovićem.

P. Krstin64
T. Robredo76
Pedja Krstin

Pedja Krstin, Foto: D. Stojnic

Prvi set bio dug i mogao je da pripadne i Peđi Krstinu je se Srbin pored dovre igre imao i jednu set loptu. U setu brejkova, a ni prilika za isti nije bilo, pa je sve rešeno u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Španac, imao prednost od 5:3, zatim je Krstin preokrenuo, stigao do set lopte ali je nije iskoristio, pa je Tomi Roberdo stigao do 8:6, za konačnih 7:6 u prvom delu igre.

Drugi period počeo je sjajno za tenisera iz Srbije. Posle brejka Tomija Robreda, Krstin je napravio dva i stigao do velike prednosti od 4:1. Međutim, Srbin kao da je stao posle toga, a Španac je sa dva oduzeta servisa potpuno preokrenuo set i osvojio drugi period sa 6:4, za konačnih 2:0.

Tomi Robredo će se u narednom kolu opet sastati sa teniserom iz Srbije, ovoga puta sa Filipom Krajinovićem.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Moskvi, Peđa Krstin, Teniseri, Turniri, Vesti