RIM: Vavrinka zaustavljen na startu

Švajcarki teniser Sten Vavrinka poražen je na startu Masters turnira u Rimu.

Twitter

25. tenisera sveta pobedio je Amerikanac Stiv Džonson, nakon 82 minuta igre.

U prvom setu poveo je Vavrikna. On je bio za gem ispred Stiva sve do rezultata od 4:4, kada je 55. igrač na ATP listi napravio preokret. Osvojio je naredna dva gema i set dobio sa 6:4.

Drugi set tekao je sličnim tokom. Sten je vodio do šestog gema, a tada vođstvo prelazi u ruke Džonsona, sa 4:3. On je do kraja zadržao prednost i set završio ponovo sa 6:4. Njegov naredni protiv biće bolji iz duela DonaldsonKarenjo Busta.

U naredno kolo prošao je i 142. teniser na svetskoj listi, Italijan Lorenco Sonego. On je savladao 27. na svetu, Adrijana Manarina iz Francuske. U meču koji je trajao dva sata i 19 minuta, Sonego je trijumfovao sa 2:1 u setovima – 2:6, 7:6, 6:3. Protivnik u drugom kolu biće mu pobednik is susreta Kveri Gojovčik.