RIM: Težak start, ali pobeda Novaka u drugom kolu!

Novak Đoković uspešno je započeo odbranu titule na Mastersu u Rimu.

N. Đoković76
T. M. Ečveri62

On je u meču prvog kola savladao Argentinca Tomasa Martina Ečverija rezultatom 7:6 (7:5), 6:2 nakon nešto manje od dva sata igre.

Odmah na startu prvog seta Novak je pretrpeo brejk. Kako je meč odmicao srpski as se razigrao, a u šestom gemu uspeo je da vrati servis. Imao je u 10. gemu dve brejk/set lopte, ali ih nije realizovao, pa je novu priliku iskoristio u taj-brejku i dobio ovaj deo duela.

U drugom setu imao je dosta lakši posao. Sada je on startovao brejkom. Sve vreme sigurno je servirao, a u sedmom gemu još jednom je napravio brejk. U poslednjem gemu vezao je tri poena i sigurno završio meč u svoju korist.

Naredni protivnik biće mu Bugarin Grigor Dimitrov.

Teme:   Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti