12/05/16 - 17:12h

Rim: Serena preko MekHejl do četvrtfinala

Najbolja teniserka sveta Serena Vilijams plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Rimu pobedom nad Amerikankom Kristinom MekHejl 7:6 (7), 6:1.

Serena

Serena

Prvi nosilac takmičenja u italijanskoj predstavnici nije imala lak zadatak protiv mlade zemljakinje, koja je prethodnoj rundi ostavila Srbiju bez predstavnice pobedom nad Anom Ivanović.

Trostruka šampionka Rima želi svoje prvo finale na šljaci ove godine, nakon što je poražena od Svetlane Kuznjecova u osmini finala Rima prošle nedelje.

MekHejl je bila bliža osvajanju prvog seta – servirala je pri rezultatu 5:3, ali je Serena iskoristila prvu brejk loptu da se vrati u set.

Odluka je pala u taj-brejku. prvo je Vilijams imala priliku na 6:4, da bi potom MekHejl servirala pri vođstvu 7:6. Ipak, mlađa protivnica je ispustila oba servisa, a najbolja na svetu je to kaznila za 9:7.

Serena je time praktično slomila otpor protivnice, pošto je njen otpor u drugom setu bio značajno slabiji. Vilijams je sa tri brejka lako privela meč kraju, i stekla priliku da se osveti Kuznjecovoj za prošlonedeljni poraz u Madridu.

Ruskinja se u četvrtfinale plasirala trijumfom nad Darijom Gavrlilovom.