Rim: Serena preko MekHejl do četvrtfinala

 

Najbolja teniserka sveta Serena Vilijams plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Rimu pobedom nad Amerikankom Kristinom MekHejl 7:6 (7), 6:1.

Serena
Prvi nosilac takmičenja u italijanskoj predstavnici nije imala lak zadatak protiv mlade zemljakinje, koja je prethodnoj rundi ostavila Srbiju bez predstavnice pobedom nad Anom Ivanović.

Trostruka šampionka Rima želi svoje prvo finale na šljaci ove godine, nakon što je poražena od Svetlane Kuznjecova u osmini finala Rima prošle nedelje.

MekHejl je bila bliža osvajanju prvog seta – servirala je pri rezultatu 5:3, ali je Serena iskoristila prvu brejk loptu da se vrati u set.

Odluka je pala u taj-brejku. prvo je Vilijams imala priliku na 6:4, da bi potom MekHejl servirala pri vođstvu 7:6. Ipak, mlađa protivnica je ispustila oba servisa, a najbolja na svetu je to kaznila za 9:7.

Serena je time praktično slomila otpor protivnice, pošto je njen otpor u drugom setu bio značajno slabiji. Vilijams je sa tri brejka lako privela meč kraju, i stekla priliku da se osveti Kuznjecovoj za prošlonedeljni poraz u Madridu.

Ruskinja se u četvrtfinale plasirala trijumfom nad Darijom Gavrlilovom.

Madrid, 1/8 finala

Begu – Kasatkina 6:1, 6:4
Muguruza – Ostapenko 6:1, 6:4
Baščinski – Suarez Navaro 5:7, 7:5, 6:2
Kuznjecova – Gavrilova 6:2, 2:6, 6:3
Vilijams – MekHejl 7:6. 6:1
Doi – Konta 4:6, 7:5, 6:2
Kiz – Baboš
Štricova – Bušar

Madrid, četvrtfinale

Begu – Doi
Kuznjecova – Vilijams
Baščinski – Muguruza
Kiz/Baboš – Štricova/Bušar

(Tenis Uživo, M. Marjanović)


Teme:   Masters u Rimu, Serena Vilijams, Vesti, WTA


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"