RIM: Novak u osmini finala!

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Masters turnira u Rimu!

N. Đoković646
G. Dimitrov361

On je nakon sata dva sata i 20 minuta igre savladao Grigora Dimitrova rezultatom 6:3, 4:6, 6:1.

Sledeći rival biće mu bolji iz susreta Martona Fučoviča i Kamerona Norija.

TOK MEČA:

Novak je već u prvom gemu ispustio servis, ali je uzvratio ribrejkom već u drugom i poravnao na 1:1. Servis gemom u kom je nekoliko puta zaustavio navalu rivala poveo je sa 2:1, a potom napravio novi brejk za prednost od 3:1. U tim momentima Dimitrov je počeo da “pada”, a srpski teniser je sjajnim servisima čuvao vođstvo. U osmom gemu imao je prilike za brejk koje su ujedno bile i set lopte, ali je propustio četiri. Međutim, samo gem kasnije iskoristio je petu šansu da završi ovaj deo meča i slavio sa 6:3.

U drugom setu Đoković je prvi stigao do brejka i poveo sa 2:1, ali je u osmom gemu Bugarin vratio servis i izjednačio rezultat na 4:4. Do kraja seta prepustio je srpskom teniseru samo dva poena i sa 6:4 stigao do poravnanja od 1:1 u setovima.

Nije imao problema Novak u trećem setu. Odmah je došao do brejka koji je ponovio četiri gema kasnije. Sve vreme sigurno je servirao, a u poslednjem gemu je trećom meč loptom, a na servis rivala, došao do pobede.

Teme:   Grigor Dimitrov, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti