RIM: Novak rutinski do četvrtfinala!

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu!

N. Đoković66
K. Nori34

Srpski teniser je za samo sat i po vremena borbe eliminisao 13. igrača planete, Britanca Kamerona Norija. Slavio je sa 6:3, 6:4 i tako došao do plasmana u TOP 8 na turniru.

Sledeći protivnik biće mu Holger Rune ili Aleksej Popirin.

Novak je sjajno ušao u ovaj meč i već u drugom gemu stigao do brejka prednosti. Do kraja prvog seta rivalu nije dozvolio ni priliku da uzvrati ribrejkom, pa je posle četvrte set lopte dobio prvi deo susreta sa 6:3.

I u drugom setu Đoković je prvi stigao do brejka i poveo sa 2:1, međutim Britanac je odmah vratio servis i poravnao na 2:2. U devetom gemu srpski teniser je iskoristio novu šansu za brejk, poveo je sa 5:4, a zatim sigurnim servis gemom završio ovaj duel – 6:4.

Teme:   Vesti