13/05/16 - 15:16h

Rim: Muguruza ubedljivo do polufinala

Špankinja Garbinje Muguruza prva je polufinalistkinja WTA turnira u Rimu. Timea Baščinski je pružila dobar otpor u prvom setu, ali je četvrta teniserka sveta potvrdila kvalitet u durgom i bez problema prokrčila put do završnice nadmetanja – 7:5, 6:2.

Muguruza
Muguruza će se za finale boriti protiv bolje iz duela Medison Kiz i Barbore Štricove. Španska teniserka je slavila i četvrti put u četvrtom međusobnom duelu protiv Baščinski, nakon jednog sata i 59 minuta borbe.

Švajcarkinja je bila bliža osvajanju prvog seta nakon što je brejknula za 4:3, ali je Muguruza iskoristila prvu priliku da uzvrati ribrejkom, a zatim tek treću set loptu u maratoskom 12. gemu.

Tesan gubitak prvog seta razoružao je Baščinski u nastavku. Najbolja španska teniserka je brejkovima u šestom i osmom gemu lagano privela meč kraju.

23-godišnja teniserka se plasirala u prvo polufinale ove sezone.

Drugi polufinalni par daće mečevi četvrtfinala između Irine-Kamile Begu i Misaki Doi, odnosno Serene Vilijams i Svetlane Kuznjecove.

Teme:   Garbinje Muguruza, Masters u Rimu, Vesti