13/05/24 - 21:18h

RIM: Hamad pružio odličnu partiju, u osmini finala ipak Medvedev

Hamad Međedović pružio je odličnu partiju u duelu sa Danilom Medvedevim, ali ipak Rus je posle tri seta eliminisao srpskog tenisera.

H. Međedović665
D.Medvedev727

U trećem kolu Mastersa u Rimu namučio je Hamad četvrtog tenisera sveta koji je pobedu odneo nakon dva sata i 53 minuta igre rezultatom 7:6 5), 2:6, 7:5.

Već na startu meča pretpreo je Međedović brejk, ali je uspeo da ga vrati. Još jednom tokom seta razmenili su brejkove, a Hamad je u 12. imao priliku da povede u setovima, međutim nije iskoristio tu šansu, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku u kojem je Danil slavio prvom set loptom.

U drugom setu igru je vodio Srbin. Odmah u prvom gemu imao je brejk lopte, ipak za brejk sačekao je još dva gema. Do drugom brejka došao je u sedmom gemu, a zatim bez izgubljenog poena došao do izjednačenja.

U odlučujućoj deonici Međedović je vratio jedan brejk Rusa. Nije se predavao sve do samog kraja, ali je ipak Medvedev došao do meč lopte i na Hamadov servis duel priveo kraju.

Medvedev će se u osmini finala sastati sa Tomijem Polom koji je bio bolji do Dominika Kepfera sa 6:4, 6:3.

Teme:   Danil Medvedev, Hamad Međedović, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti