02/07/24 - 16:11h

Ribakina i Pegula rutinski do druge runde Vimbldona

Elena Ribakina i Džesika Pegula zabeležile su ubedljive pobede na startu Vimbldona.

Elena Ribakina

Ribakina, četvrta teniserka sveta, je posle sat vremena i 10 minuta igre bila bolja od Elene Gabrijele Ruse rezultatom 6:3, 6:1.

Iako je već u prvom gemu izgubila servis, ostala je staložena i u šestom gemu došla je do ribrejka. Dva gema kasnije iskoristila je još jednu brejk loptu kojom je prelomila set u svoju korist.

U drugom setu odmah je vezala dva brejka. Čuvala je tu prednost do kraja, a meč je završila drugom meč loptom, i to na servis protivnice.

U drugoj rundi Elena će igrati sa Laurom Zigmung.

Pegula, koja je WTA listi zauzima peto mesto, slavila je u duelu sa Ešlin Kruger posle 50 minuta provedenih na terenu rezultatom 6:2, 6:0.

Od ukupno 12 brejk lopti Amerikanka je iskoristila pet, a nije dala protivnica nijednu šansu da uzvrati.

Džesika će se u drugom kolu sastati sa Sinju Vang.