30/05/12 - 19:26h

Rolan Garos 2012: Troicki nije uspeo

Meč drugog kola Rolan Garosa između srpskog tenisera Viktora Troickog i Italijana Fabija Fonjinija koji je juče prekinut zbog kiše nastavljen je danas, a Viktor je poražen u izuzetno izjednačenom meču rezultatom 3:2, po setovima 6:2, 3:6, 4:6, 6:3, 8:6.

Viktor Troicki, AP

Viktor Troicki

Prvi set je posle samo 24 minuta igre dobio Fonjini sa 6:2, ali se Viktor vratio u meč pošto je drugi set dobio sa 6:3.

Viktor je dobio prvi gem na svoj servis bez većih problema, ali je već u trećem gemu Fonjini napravio brejk i poveo sa 2:1. U narednom gemu je Italijan potvrdio brejk prednosti i poveo sa 3:1. Viktor nije uspevao da stigne do brejk šanse a Fonjini je treću brejk priliku iskoristio u sedmom gemu i poveo sa 5:2 već u narednom gemu Fonjini je osvojio još jedan gem na svoj servis i osvojio prvi set sa 6:2.

Srpski teniser je bolje i sigurnije zaigrao u drugom setu. Na početku drugog seta počela je da pada slaba kiša, ali je meč ipak nastavljen. Troicki je u četvrtom gemu iskoristio brejk loptu i poveo sa 3:1. Do kraja seta Troicki je uspešno čuvao brejk prednosti, a Fonjini nije imao nijednu brejk šansu. Troicki ovaj deo igre dobija rezultatom 6:3. Za razliku od prvog seta Troicki je u drugom imao više vinera od neiznuđenih grešaka.

Na početku trećeg seta oba tenisera sačuvala su svoj servis, ali se Viktor raspucao u sledećem gemu i iskoristio drugu brejk loptu za 2:1. U seriji brejkova došlo se do rezultata 4:4. Odmah zatim srpski teniser ponovo pravi brejk, a zatim je zahvaljujući odličnim servisima osvojio naredni gem i poveo sa 2-1 u setovima. Treći set Viktor Troicki je dobio rezultatom 6:4.

Na početku četvrtog seta prvi je do brejk lopte stigao Troicki, ali nije uspeo da je realizuje. To je pošlo za rukom Fonjiniju, ali njegovo vođstvo nije dugo trajalo pošto Viktor pravi ribrejk. Serija problema za servere se nastavila, jer je Fonjini propustio dve brejk lopte, ali je treću iskoristio za 4:2. Posle toga oba tenisera su sačuvala svoje servise, pa je Fonjini dobio ovaj set rezultatom 6:3, za 2:2 u setovima.

U petom setu oba tenisera su počela braneći svoj servis. U ne baš sjajnom ritmu i čuvanjem servisa došlo se do 2:2. Fonjini je krenuo agresivnije i prvi došao do brejka, te je poveo rezultatom 4:2. Posle toga Viktor smanjuje na 4:3, a onda u gemu u kome je Italijan imao 40:0 Viktor pravi brejk i dolazi do 4:4. Međutim Fonjini je imao dve brejk lopte u sledećem gemu, ali je Troicki sačuvao servis.

Sigurnim servisima došlo se do 5:5, pa 6:6 i drama na terenu 6 je bila nastavljena.
U sledecem gemu Italijan pravi brejk i servira za meč. Pošto Viktor nije iskoristio svoje meč lopte Italijan jeste i dobija ovaj izuzetno zanimljiv meč rezultatom 3:2, peti set je završen rezultatom 8:6.

Teme:   Drugo Kolo, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki