08/06/14 - 19:01h

RG: Rafael Nadal i dalje vladar Pariza!

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je ovogodišnji Roland Garos. Španac je u finalu savladao našeg Novaka Đokovića rezultatom 3:1, po setovima 3:6, 7:5, 6:2, 6:4. Nadalu je ovo deveti trofej na Roland Garosu i 23. pobeda u međusobnim duelima sa Novakom Đokovićem. Od ponedeljka će Španac i dalje ostati prvi teniser sveta, dok će se Nole naći na poziciji dva.

B. Jovanovski44
J. Vikmajer66

Nadal Djokovic 1

Finale je počelo sigurnim servisima sa obe strane, teniseri su „čuvali“ svoje servise, te je nakon tri gema rezultat bio 2:1 za Novaka. U četvrtom gemu Novak je prvi put uspeo da uzme poen pri servisu Nadala, došao je Nole do 30:30, ali je onda Španac osvojio gem i izjednačio na 2:2. Ni naredna dva gema nisu donela ništa novo, Nole i Rafa su igrali dobar tenis, ali i „čuvali“ svoje servise – 3:3. Sedmi gem bio je težak za Novaka, Srbin je servirao, bilo je i 40:40, ali je ipak usepo da osvoji svoj četvrti gem za prednost od 4:3. U osmom gemu Novak je imao dve vezane brejk lopte pri rezultatu 15:40. Nadal je smanjio na 30:40, a potom je dobrim servisom stigao do izjednačenja – 40:40. Međutim, to nije bilo sve, jer je Srbin stigao do još jedne prilike da oduzme servis Špancu što je i uradio kada je Nadal forhedn izbacio u aut, za velikih 5:3 za Novaka. U devetom gemu Nadal je uzvratio istom merom i stigao do dve prilike za ribrejk – 15:40. Međutim, Nadal je dva puta pogrešio i tako je Nole dobio izjednačenje – 40:40. U naredna dva poena Srbin je bio sjajan i tako osvojio prvi set rezultatom 6:3!

Drugi set počeo je, kao i prvi, sigurnim servisima i lako osvojenim gemovima – 1:1. Ni naredna dva gema nisu donela ništa novo, teniseri su sjajno servirali nedozvolivši brejk prilike – 2:2. Pet gemova bez brejka – 3:2 za Španca. U šestom gemu Španac je došao do prve brejk prilike u drugom setu ali je nije iskoristio, te je potom došao i do druge koju je iskoristio i došao do velikih 4:2. U sedmom gemu Nole je ipak stigao do dve prilike ua ribrej, iskoristio je drugu i smanjio rezultat na 3:4, da bi u osmom gemu, svojim servisima stigao do izjednačenja – 4:4. U nastavku su dobro servirali i jeadn i drugi, a kada se kod prednosti rafe 6:5 očekivao taj-brejk Nole je loše servirao, dozvolio Nadalu dve brejk lopte, a Španac je uspeo da iskoristi stečeno i osvoji drugi set rezuiltatom 7:5.

Treći set počeo je mnogo bolje za Rafaela Nadala. Šapanc je prvo osvojio gem kada je servirao, a zatim i napravio brejk, koji je u trećem gemu potvrdio za velikih 3:0 na startu trećeg dela igre. U narednom gemu Nole je smanjio na 1:3, a potom imao i brejk loptu u petom gemu, ali je ipak Nadal održao prednost i osvojio gem za 4:1. U nastavku seta Novak je smanjio na 4:2, a potom stigao i do prilika za brejk na servis Rafaela Nadala, ali se Španac izvukao i sačuvao prednost stigavši do 5:2. U sledećem gemu Novak je servirao, a Nadal je uspeo da napravi još jedan brejk i osvoji drugi set rezultatom 6:2.

Četvrti set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, brejkova nije bilo, te je nakon četiri odigrana gema rezultat bio izjednačen – 2:2. U naredna dva gema Nadal je stigao do prednosti od 3:2, a potom i napravio brejk za velikih 4:2 na polovini četrtog seta. U sedmom gemu Novak stiže do dve prilike za brejk, Rafa je prvu spasio, ali je Novak iskoristio drugi i smanjio rezultat na 4:3. U narednom gemu Novak je poravnao rezultat na 4:4. U naredna dva gema Španac se bolje snašao, došao do 5:4, a potom i napravio, ispostaviće se, odlučujući brejk, za konačnih 6:4 u četvrtom setu.

Na kraju meča, pri dodeli pehara Novak Đoković je dobio dug, dug aplauz celog stadiona Filip Šatrije, uključujući i Rafaela Nadala koji je rekao da je Novak jedan od najvećih njegovih rivala i da mu želi sve najbolje, te da je siguran da će uspeti da osvoji ovaj trofej. Sa druge strane Novak Đoković je čestitao Rafi na tituli i obećao da će pokušati ponovo da dođe do finala i osvoji Roland Garos sledeće godine.

Teme:   Finale, Grend Slem, Novak Djoković, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti