02/06/13 - 21:45h

RG: Poljakinja bolja od Ane

Srpska teniserka Ana Ivanović završila je učešće na Otvorenom prvenstvu Francuske. Bolja od Ane Ivanović u borbi za četvrtfinale bila je četvrta igračica sveta Poljakinja Agnješka Radvanska rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

A. Ivanović24
A. Radvanska66
Ana Ivanovic

Ana Ivanović nije sjajno ušla u meč. Srpkinja je već na startu dozvolila brejk Poljakinji i prednost od velikih 3:0. U nastavku seta viđena je velika borba, ali je Agnješka Radvanska u osmom gemu još jednom oduzela servis Ani Ivanović za konačnih 6:2 u prvom setu.

U drugom setu viđena je još veća borba, ali sada je Ana prvo oduzela servis poljskoj teniserki za 1:0, ali je Agnješka već u narednom vratila brejk i izjednačila – 1:1. U nastavku se igralo gem za gem, sve do šestog gema kada je Radvanska oduzela servis srpskoj teniserki i povela sa 4:2. Međutim, drama je viđena i na dalje, pošto je već u sledećem Ana uzvratila brejk, a zatim i izjednačila na 4:4. U daljem toku seta, kada su svi očekivali taj-brejk Agnješka Radvanska oduzima servis Srpkinji u desetom gemu i osvaja drugi set rezultatom 6:4.

Protivnica poljske teniserke u borbi za polufinale biće Italijanka Sara Erani.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti, Četvrto kolo