RG: Novak na dva koraka do 23. grend slema!

Novak Đoković igraće u polufinalu Rolan Garosa!

N. Đoković4766
K. Hačanov6624

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

On je u meču četvrtfinala savladao Rusa Karena Hačanova, nakon što je ispustio prvi set.

Na terenu su proveli tri sata i 43 minuta, a Đoković je 11. igrača planete eliminisao sa 4:6, 7:6 (7:0), 6:2, 6:4.

• Novak će u polufinalu Rolan Garosa igrati 12. put u karijeri

Sledeći rival srpskog tenisera biće bolji iz meča Karlosa Alkaraza i Stefanosa Cicipasa.

TOK MEČA:

Hačanov je došao do prvih brejk lopti na meču i posle petog pokušaja oduzeo je servis Đokovića za prednost od 3:2. Pri vođstvu od 5:3 stigao je do novih brejk lopti koje bi ujedno završile i set, ali je Đoković spasao obe i izborio se za ostanak u ovom delu susreta. Međutim, ne zadugo. Rus je sigurnim servis gemom završio set sa 6:4.

12 gemova drugog seta odigrano je bez ijedne prilike za brejk sa obe strane. Posle 6:6 ušli su u taj-brejk, a Đoković je u njemu bio maksimalan. Vezao je sedam poena i sa velikih 7:0 došao do 1:1 u setovima.

Nastavio je u sličnom ritmu i u trećem setu. Otvorio ga je brejkom, a za 5:2 ponovo je oduzeo servis rivala. Hačanov nije imao nikakve šanse, a Novak je sa ubedljivih 6:2 stigao do vođstva od 2:1 u setovima.

U trećem gemu četvrtog seta Novak je brejkom poveo sa 2:1, a Hačanov je gem kasnije propustio dve šanse da uzvrati. Potom je u sedmom gemu srpski teniser ispustio dve brejk lopte, a zatim je Rus u osmom iskoristio svoju priliku da izjednači na 4:4. Delovalo je kao da se vraća u meč, međutim Đoković mu nije dozvolio, vezao je osam dobijenih poena i završio meč sa 6:4.

Teme:   Grend Slem, Karen Kačanov, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti