06/06/14 - 15:51h

RG: Novak Đoković u finalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale drugog Grend slema sezone – Roland Garosa! Srbin je u polufinalnom meču savladao Letonca Ernesta Gulbisa rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 6:3, 3:6, 6:3 nakon dva sata i 36 minuta igre. Nole će se u nedeljnom finalu sastati sa pobednikom duela Endi Marej – Rafael Nadal.

N. Djokovic6636
E. Gulbis3363
Novak Djokovic, Srbija-Kanada, 13 sept

Photo by TenisUzivo.com

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, ali je već u petom gemu prvog seta Novak Đoković napravio brejk za 3:2, a potom ga i potvrdio za 4:2. U nastavku seta Srbin je sačuvao stečenu prednost, a u devetom gemu je novim oduzetim servisom osvojio prvi deo igre rezultatom 6:3.

Drugi set počeo je, kao i prvi, sigurnim servisima, a Gulbis i Đoković su “čuvali” svoje servise sve do pred sam kraj seta. U osmom gemu Srbin je uspeo da iskoristi brejk priliku i stigne do prednost od 5:3, koju je materijalizovao u narednom gemu i postavio konačnih 6:3, za velikih 2:0.

Treći set bio je izuizetno dinamičan, Ernest Gulbis je u šestom gemu imao priliku da oduzme servis Novaku, ali se Srbin nekako izvukao, međutim u osmom gemu Letonac nije propuštao šanse, iskoristio je prvu brejk priliku, napravio brejk za 5:3, a potom je i potvrdio stečenu prednost za smanjenje Novakove prednosti na 2:1 u setovima i konačnih 6:3 u trećem delu igre.

Četvrti set počeo je brejkom Novaka Đokovića i prednošću od 2:0, ali je Ernest već u trećem gemu uzvratio istom merom, a potom i došao do izejdnačenja – 2:2. Ponovo je presudan bio osmi gem u setu. Tada je Nole uspeo da napravi brejk, iskoristi prvu brejk priliku i stigne do prednosti od 5:3. U sledećem, devetom gemu, Srbin je samo potvrdio sve što je gradio u proteklom delu meča i osvojio četvrti set rezultatom 6:3 za svoje drugo finale u Parizu.

Novak Đoković će se u nedeljnom finalu sastati sa pobednikom duela Endi Marej – Rafael Nadal.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti