01/06/14 - 19:36h

RG: Nole “razbio” Congu za četvrtfinale!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Roland Garosa! Srbin je u meču osmine finala savladao Francuza Žo-Vilfreda Congu rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:1, za samo jedan sat i 30 minuta igre. Novak će se u brobi za polufinale sastati sa Milošem Raonićem, koji je ranije danas savladao Španca Marsela Granoljersa rezultatom 3:0.

N. Djokovic666
Ž. V. Conga141
Novak Djokovic, Srbija-Kanada, 13 sept

Photo by TenisUzivo.com

Novak je sjajno započeo meč. Srbin je napravio dva brejka, u drugom i četvrtom gemu i stigao do velike prednosti od 4:0. U nastavku seta Francuz je uspeo da se “upiše” na semafor i osvoji jedan gem, te je rezultat prvog seta bio ubedljivih 6:1 za Đokovića.

U drugom setu Novak Đoković je opet ranim brejkom, za 2:1, stekao veliku prednost, a potom je uvećao u sedmom delu igre za 5:2. U sledećem gemu Conga je uspeo da oduzme servis teniserku iz Srbije, ali je to bilo sve od njega u ovom meču, te je Nole na kraju osvojio drugi deo igre rezultatom 6:4.

Treći set opet je sjajno počeo za Novaka. U prva tri gema Srbin je napravio dva brejka, došao do 3:0 i samim tim u tom trenutku prelomio meč. U daljem toku seta Žo-Vilfred Conga nije uspeo da napravi brejk, a Nole je novim, u sedmom gemu, postavio konačnih 6:1 u trećem setu.

Novak Đoković će se u brobi za polufinale sastati sa Milošem Raonićem, koji je ranije danas savladao Španca Marsela Granoljersa rezultatom 3:0.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale